Chronologische geschiedenis van het waterpolo

1976

Europabeker

De Europabeker voor landskampioenen werd door het Joegoslavische Partizan Belgrado gewonnen voor Vasa Boedapest, Canottieri Namoli en HZC De Robben.

De winnaars: Djordje Pericisc, Dusan Antunovic, Sinisa Belamaric, Uros Marovic, Sofijanic, Pedrag Manojlovic, Ratko Rudic, Stamenic en Pedrag Vranjes

image904.jpg

De Europacup voor bekerhouders ging naar Mladost Zagreb, dat sterker was dan het Hongaarse Orvosegyetem Sport Club.

De Europese Super Cup was een onderonsje onder Moskovieten, CSK VMF Mosva haalde het met 6-4 van MGU Mosca.

LEN Junior Water Polo European Championship

In het Maltese Valetta werden de Italiaanse junioren Europees kampioen, zij gaven de Hongaren en de Spanjaarden het nakijken.

Europa

Albanië

Albanese postzegel naar aanleiding van de Olympiade in Montreal.

België

image266.jpg

Antwerpse ZC won zijn negentiende Belgische titel.

De kampioenen: Jos Andries, Frank Cools, Erwin Everaert, Walter Leemans, Johnny Heyninck, Cois Leemans, Rik Mertens en Jos Stappers.

Bulgarije

In Bulgarije hernieuwde Lokomotiv Sofia zijn een eerste titel van het jaar voordien.

DDR

Zestiende kampioenstitel voor SG Dynamo Magdeburg in Oost-Duitsland

Eerste winst voor BSG Empor HO Halle-Neustadt in de bekerfinale.

Denemarken

De Deense landstitel ging voor de twaalfde keer naar GSF Hermes Křbenhavn.

Duitsland

image016_28.jpg

Schwimmverein Würzburg 05 voor de derde keer Duits kampioen.

De kampioenen: Hans Schmid, Robert Jobst, Kurt Schuhmann, Wolfrang Mechler en Gunter Wolf.

De Duitse beker was voor de derde opeenvolgende keer voor SC Rote Erde Hamm.

image399_1.jpg

In Berlijn noteerde men een fusie van twee ploegen. En wat voor één, Spandauer Wasserfreunde en SC Spandau 04 smolten samen tot Wasserfreunden Spandau 04, het startsignaal van een ware doorbraak. Drie jaar later de eerste titel en de jaren nadien werden ontzettend veel Duitse titels en nationale bekers gevierd.

Finland

De Finse competitie werd voor de negenendertigste keer gedomineerd door Helsingfors Simsällskap.

Frankrijk

image097.jpg

Cercle des Nageurs de Marseille voor de tiende keer kampioen in Frankrijk.

De kampioenen: Rene Bretones, Yves Saron, Michel Bretones, Armand Mikalelian, Luc Morel, Michel Idoux, Alain Flouret, Roger Schneider, Jean-Luc Schneider, Gerard Mari, Jean-Michel Vandassi, Serge Viaud en Jacques Py.

Griekenland

image015_17.jpg

Ethnicos Piraeus won voor de vijfentwintigste keer het Griekse kampioenschap.

De kampioenen: Nasos Kondos, Anargyros Kehagias, Andonis Aronis, Marcelos Sitarenios, Yiannis Garyfallos, Dimitris Kougevetopoulos, Michalis Armenakis, Yiannis Karalogos, coach Yiannis Thymaras, Koulis Iosifidis, Dimitris Konstas, Tomas Karalogos en Sotiris Stathakis.

Groot-Brittannië

London Polytechnic Water Polo Club voor de achtste maal aan het feest.

Polytechnic SC was voor de tiende keer de sterkste in het ASA Club Senior Championship.

Hongarije

Vasas SC Budapest hernieuwde zijn Hongaarse titel van het jaar voordien, de vijfde in totaal. Vasas won negentien van de tweeëntwintig wedstrijden en speelde drie keer gelijk.

De kampioenen: Bányai Miklós, Bobory György, Budavári Imre, Csapó Gábor, Darida János, Dávid Imre, Faragó Tamás, Gajdossy Zoltán, Görgényi István, Horváth Péter, Kenéz György, Ölveczky Péter en Tory György.

Ferencváros Torna Club Budapest won voor de twaalfde keer de bekercompetitie met twee punten voorsprong op Újpesti Torna Egylet.

image004_70.jpg image520png.jpg
 
Eerste dag uitgave van de Hongaarse Post naar aanleiding van de Olympische Spelen in Montreal.

Ierland

De Ierse beker werd voor het eerst door Guinness Waterpolo Club gewonnen.

Italië

Achtentwintig jaar na de vorige een achtste Italiaanse titel voor Rari Nantes Florentia. Nadien haalde het ook de nationale beker binnen. De Florentijnen staken werkeleijk met kop en schouder boven de elf andere ploegen uit, met een doelsaldo van 165-95 wonnen ze twintig van de tweeëntwintig wedstrijden.

De kampioenen: Claudio Rossi, Riccardo De Magistris, Luca Pierantini, Furio Ferri, Gianni De Magistris, Gianni Versari, Franco Goggioli, Andrea Bruschini, Leonardi Cecchi, Maurizio Sorbetti en Umberto Panerai.

Joegoslavië


Elfde landstitel en vierde beker voor Partizan Beograd in Joegoslavië.

Litouwen

Zevende nationale titel en tiende beker op rij voor Kauno „Raudonasis spalis“.

Malta

image007_21.jpg

Derde opeenvolgende en twaalfde Maltese titel voor Sliema ASC. Het zevental bleef voor het derde jaar op rij ook onverslagen.

image002_152.jpg

Postzegel uitgegeven door Malta, naar aanleiding van de Olympische Spelen in Montreal.

Nederland

image087_4.jpg

HZ Zian won zijn zeventiende Nederlands kampioenschap.

Den Haag SZ won zijn eerste damestitel

Oostenrijk

In Oostenrijk won ATSE Graz zijn vierde opeenvolgende nationale titel.

Polen

Negende Poolse titel voor GKS Arkonia Szczecin.

Roemenië

Echipa Rapid Bucuresti verlengde de titel van het jaar voordien en kwam op die manier aan zeven stuks.

Schotland

In Schotland mocht Portobello de beker voor de vijfde keer in ontvangst nemen, in de finale klopte het City of Glasgow met 6-3.

Sovjet Unie

Elfde kampioenstitel voor CSKA Moskou in de Sovjet Unie.

Spanje


In Spanje ging Club Natació Montjuďc met de eer lopen, de tweede titel na die van 1972.

Tsjecho-Slowakije

Veertiende zomertitel voor ŠKP Košice in Tsjecho-Slowakije.

Zwitserland

In Zwitserland mocht SC Horgen zijn dertiende kroontje in de prijzenkast steken.

Amerika

Brazilië