Chronologische geschiedenis van het waterpolo
1961
Opnieuw kroonde de Gentse ZV zich tot Belgisch kampioen, maar in tweede nationale veroverde ook de tweede ploeg de titel.
Royal Brussels Swimming Club fusioneerde met Cercle des Marsouins, de zwemschool van de stad Brussel. Met de komst van Gérard Blitz bouwde Charles Angerhausen een prima waterpoloclub uit.
Société de Natation de Strasbourg kampioen van Frankrijk in 1961. De vierde titel op rij voor het zevental en in 1963 werd er nog eentje aan toegevoegd. Het zevental: Weil, Stengelin, Gabel. Ernstberger, Neubauer, Bindreff, Haas, Greder, Vix, Daubinet en Moelle.
Pro Recco kroonde zich voor de derde maal tot kampioen van Italië: E. Pizzo, Cevasco, Guidotti, Lavoratori, P. Pizzo, Maraschi, Merello en Giraldi.
Dinamo Bucarest, kampioen van Roemenië 1961
Nadat Rosemary Dawson (1922-2003) in 1960 het Amerikaans vrouwenwaterpolo nieuw leven had ingeblazen plukte ze daar één jaartje later al de vruchten van. In 1961, 1962 en 1963 organiseerde ze in het thuisbad van Ann Arbor verschillende tornooien met 6 ploegen uit de staat Michigan, en telkens ging haar ploeg met de overwinning lopen. Die overwinningen werden als Amerikaanse titel beschouwd.